اطلاعات منتشر شده پروژه Quayside : اهمیت داده ها

«واحد های همسایه آینده» با تسلط داده ها توسط یک شرکت تابع گوگل اجرا شد. پروژه «Quayside» می تواند یک انقلاب در طراحی شهرهای هوشمند در عصر دیجیتال باشد. اما بعد از گذشت یکسال از شروع این پروژه سوالات در خصوص حریم خصوصی و امنیت همچنان ادامه دارد.

در یک شب ماه مرداد، جیس شاپینز (Jesse Shapins) مدیر بخش فضاهای عمومی و فرهنگِ آزمایشگاه سایدواک (Sidewalk Labs) تحت تاثیر یکی ارائه در کنفرانسی در مرکز شهر تورنتو قرار گرفت.

اسلاید ها یک صحنه شهری جذاب، پر از فضای باز با شکوفه های سرسبز و تراس های چند طبقه در فضای باز را نشان دادند.  ساختارهای چند وجهی پروژه Quayside و نتایج آزمایشگاه های آزمایشگاه سایدواک توضیح می دهند، سبک ساخت و ساز ساخته شده با چوب کامپوزیت برای کاهش تاثیر محیط زیست، کاهش اتلاف انرژی و بعد زیبایی قابل استفاده است. در خیابان، عابر پیاده و دوچرخه سواران بالاترین اولویت را در میان وسایل نقلیه مستقل، ارزان و کم سرعت دریافت می کنند. کاشی هایی که قادر به ذوب کردن برف، جذب آب باران و هدایت ترافیک با چراغ های LED هستند و پیاده رو هایی در زیر زمین قرار دارند.

پایتخت تجاری کانادا بر خلاف مراکز شهری بریتانیای کبیر، تا حدودی بی‌روح و البته قیمتی است. در قبال حل مشکلات این پیشنهاد بیان شده است: زیرساخت جمع آوری داده ها.

در چند ماه گذشته، اقدامات آزمایشگاه سایدواک (SideWalk Lab) به نظر می رسد این جنبه از توسعه را کاهش می دهد. به عنوان مثال، اشاره ی پی در پی به کلمه “داده ها” در ارائه ماه اوت بسیار تکرار شده است. بر طبق نظر منتقدان، این یک اتفاق مشکل‌ساز است. این که طرفداران، محققان و دیگران درگیر پروژه هستند، و این که شرکت فناوری با Toronto بر سر اهمیت «داده» در حال پژوهش هستند، دقیقا نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

 

برچسب ها:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.