معرفی آزمون CAE

آزمون CAE که مخفف Certificate in Advanced English  هست از مجموعه آزمون های ارزیابی سطح زبانی است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می گردد. این آزمون به اختصار C1 هم خوانده می شود. به گفته وبسایت دانشگاه کمبریج بیش از 8000 مرکز علمی و حکومتی این آزمون را جهت سنجش مهارت زبان انگلیسی افراد پذیرفته اند و از نظر دانشگاه کمبریج C1 یک مهارت زبان سطح بالا می باشد. این آزمون از سال 1991 به صورت هفتگی در سراسر جهان برگزار می گردد. آمادگی برای آزمون C1 به داوطلبان کمک می کند که سطح زبان خود را برای تطبیق با مهارت هایی شامل تحصیل، کار و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ارتقا دهند. برای آشنایی بیشتر با سطوح زبان دانشگاه کمبریج تصویر زیر را مشاهده کنید.

اما چرا ممکن است آزمون CAE برای شما جذاب باشد؟

  1. این آزمون در سطح 2800 مرکز برگزار می شود.
  2. توسط 8000 دانشگاه و حکومت پذیرفته شده است.
  3. دریچه جدیدی از تحصیل و کار بر روی شما باز خواهد کرد.

آزمون CAE نشان می دهد که شما می توانید:

  1. یک دوره آموزشی در موسسات را دنبال کنید.
  2. به صورت حرفه ای و مدیریتی با دیگران ارتباط برقرار کنید.
  3. با اعتماد به نفس در جلسات، محیط کار و سمینار ها شرکت کنید.
  4. با مهارت بالایی از زبان با دیگران ارتباط برقرار کنید.

این آزمون در کلیه دانشگاه های انگلستان مورد پذیرش است اما شما می توانید در لینک زیر لیست کامل دانشگاه هایی که این مدرک برای آن ها مورد پذیرش می باشد را مشاهد کنید : مشاهده لیست

معرفی آزمون:

پذیرش در این آزمون و کسب رتبه C1 در مجامع بین المللی معادل نمره تافل 100 تا 110 و آیلتس 7 تا 8 می باشد. این آزمون همانند همه آزمون های دیگر از 4 بخش خواندن (reading)، نوشتن (writing)، شنیداری (listening) و گفتاری (speaking) است. مدت آزمون 5 ساعت می باشد.

در وبسایت دانشگاه کمریج نوشته شده است که بخش reading and Use of English دارای 8 بخش بوده و در مجموع 56 سوال می باشد. در توضیحات این بخش نوشته شده است که : شما می بایست مهارت و اعتماد به نفس خود در برخورد با متن ها علمی، داستانی و روزنامه ای را نشان دهید.  مدت زمان این بخش 1 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

بخش writing این آزمون شامل دو بخش می باشد که در آن از شما خواسته می شود یک گزارش، ایمیل، پروپوزال و درخواست را مطابق با صورت سوال در مدت 1 ساعت و 30 دقیقه بنویسید.

در بخش listening در قالب مدت زمان 40 دقیقه 4 بخش را شما می شنوید و به 30 سوال پاسخ می دهید. فایل های شنیداری شامل مصاحبه، پخشی از  برنامه های رادیویی، سخنرانی ها، مذاکرات و مکالمات روزمره می باشد.

بخش انتهایی این موضوع که speaking می باشد در قالب 4 بخش و در مجموع 15 دقیقه برای هر دو شرکت کنند برگزار می یابد. در این بخش توانایی برقراری ارتباط روان و موثر شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.  در این بخش شما با یک شرکت کننده دیگر در آزمون (به صورت دو نفره) شرکت خواهید کرد.

 

اعلام نتایج:

اعلام نتایج آزمون CAE به صورت متوسط 4 تا 6 هفته به طول می انجامد و نمره شما به صورت آنلاین از طریق سایت کمریج در دسترس خواهد بود. همچنین تایید سطح C1 شما نیز از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. و همچنین شما امتیازات کسب شده در هر چهار بخش فوق را به صورت جداگانه دریافت خواهید کرد. بسته به انکه نمره شما در کدام بازه از بازه 160 تا 210 قرار گرفته باشد شما نمره ای تحت عنوان B2, Grade C, Grade B, Grade A دریافت خواهید کرد.

برخلاف آزمون TOEFL و IELTS که انقضای آن ها 2 سال می باشد آزمون CAE دارای اعتبار مادام العمر می باشد.

 

هزینه شرکت در آزمون:

هزینه شرکت در آزمون CAE مشابه تافل بوده و بر اساس کشور و تست سنتر هزینه ثبت نام متفاوت است. اما به صورت کلی هزینه حدودی آن 150 یورو می باشد.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *