در آمد یک برنامه ریز شهر چقدر است؟

واقعا درآمد یک برنامه ریز شهر چقدر است؟

به نظر شما یک شهرساز چقدر درآمد دارد؟ در این نوشته د رنظر داریم به بررسی درآمد برنامه ریزان شهر در سطح جهان بپردازیم. منبع این نوشته از نشریات معتبر glassdoor و payscale می باشد. این دو گزارش به جمع آوری درآمد برنامه ریزان شهر در سطح کشورهای توسعه یافته و در دو بخش دولتی و خصوصی پرداخته است و بر اساس آن حداقل و حداکثر درآمد برنامه ریزان شهر را تعیین کرده است. در نوشته قبلی ما به بررسی درآمد طراحان شهر پرداختیم. برای مطالعه بررسی درآمد طراحان شهر روی لینک روبرو کلیک کنید: در آمد یک طراح شهر چقدر است؟

 

طبق بررسی گلسدور (glassdoor) متوسط درآمد سالیانه یک برنامه ریز شهر در سطح بین المللی به صورت متوسط 60458 دلار معادل 311 میلیون تومان می باشد.  قابل ذکر است وبسایت گلسدور این دستمزد را، دستمزد میانگین ذکر کرده است. در این گزارش حداقل و حداکثر دستمزد سالیانه ثبت شده برای برنامه ریزان شهر را به ترتیب 44 هزار دلار (معادل 226 میلیون تومان) و 80 هزار دلار (معادل 412 میلیون تومان) می باشد.

قابل ذکر است در این گزارش دستمزد هر ساعت فعالیت یک طراح شهر را 18 تا 24 دلار معادل (92 تا 123 هزار تومان) ثبت کرده است.

در این گزارش نوشته شده است که این اطلاعات در سطح کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی جمع آوری شده است.

 

 

در گزارش پی اسکیل (payscale) نیز با آمار مشابهی روبرو هستیم. در این گزارش میانگین دستمزد سالیانه یک طراح شهر را 54539 دلار معادل 280 میلیون تومان ذکر شده است. این گزارش حداکثر و حداقل دستمزد ثبت شده برای طراحان شهر را به ترتیب 83 هزار دلار (427 میلیون تومان) و 40 هزار دلار (معادل 206 میلیون تومان) ذکر کرده است.

 

 

نتیجه گیری:

می توان از دو گزارش فوق چنین برداشت کرد که دستمزد سالیانه یک طراح شهر در جهان چیزی حدود 54 هزار دلار تا 60 هزار دلار می باشد. و بیشترین دستمزد ثبت شده 83 هزار دلار و کمترین دستمزد ثبت شده 40 هزار دلار می باشد.

قابل ذکر است این دستمزد ها در هر دو گزارش به عنوان حقوق پایه ذکر شده است و بسته به اضافه کار و شرایط محیط کار می تواند افزایش یابد.

 

شما هم نظر خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

معادلسازی ریالی درآمد ها بر اساس نرخ ارز در تاریخ ۱۴ فروردین و مبلغ ۵۱۵۰ می باشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *