تمرکز شهرداران در ایالات متحده بر روی چه مسائلی است؟

این نوشته بر اساس یک نظر سنجی در سطح شهرداران ایالات متحده تنظیم شده است.

در ایالات متحده به طور فزاینده ای تمرکز شهرداران بر روی مسائل مربوط به تغییرات زیست محیطی، مهاجرت به شهرها و زیرساخت های مورد نیاز برای پاسخگویی به نیاز شهروندان است. این موضوع بر اساس یک نظرسنجی جامع از شهرداران و مدیران شهرستان از 156 شهر بزرگ و کوچک در سراسر ایالات متحده تنظیم شده است که توسط بلومبرگ انجام شده است. در واقع بر اساس این نظر سنجی تمرکز شهرداران بر روی این سه موضوع می باشد.

به نظر می رسد تغییرات زیست محیطی ناشی از آلودگی های تولید شده توسط شهر ها مهم ترین دغدغه شهرداران در ایالات متحده بوده است. از هر 10 شهردار 8 نفر به این موضوع اشاره کرده اند. این در حالی است که نیمی از این افراد کمبود بودجه را مهم ترین مشکل در روبرو شدن با این موضوع دانسته اند. البته کمبود حمایت های مردمی نیز از دلایل دیگری است که توسط این افراد به آن اشاره شده است. عموما شهرداران در پاسخ به این سوال که اقدامات صورت گرفته توسط آن ها در این خصوص چه بوده است؟ تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی و توسعه انرژی های سبز را ذکر کرده اند.

موضوع دیگری که در این گزارس که توسط بلومبرگ تنظیم شده است قابل توجه است اشاره به این موضوع است که 40 درصد از شهرداران حضور کارتن خواب ها و معتادان را از دغدغه های ذهنی خود دانسته اند. البته در ادامه ذکر شده است که 62 درصد از شهرداران ایالات متحده در این خصوص اقداماتی از جمله تاسیس مراکز ترک اعتیاد رایگان را انجام داده اند.

در ادامه ذکر شده است که بیش از نیمی از شهرداران کلانشهرها معتقدند که نرم افزار حمل و نقل هوشمند (Uber) به طور قابل توجهی بر شهرهایشان تاثیر گذاشته است و معتقدند که این شرکت و شرکت هایی نظیر آن بیش از حد مورد توجه قرار گرفته اند. در حالی که بقیه شهرداران معتقد هستند که این کسب و کار ها به اشتغال جوانان کمک می کند.

شهرداران ایالات متحده در حال شکل دادن صنف مخصوص به خود و ایجاد یک شبکه همکاری میان خود در سطح ایالات متحده هستند.

در جلسات تشکیل شده در این صنف، موضوع رابطه شهرداران با دولت های فدرال مورد بررسی قرار گرفته است. آن ها معتقدند که رابطه آن ها با دولت فدران در سال های گذشته بد تر شده است. البته در این گزارش ذکر شده است که در این خصوص تضاد آرا میان شهرداران وجود دارد. در ادامه ذکر شده است که رابطه معنا داری میان نظر شهرداران در خصوص سیاست های دولت فدران و فاصله شهر از مرکز ایالت وجود دارد.

در بخشی دیگر از این گزارش ذکر شده است که 43 درصد از شهرداران ایالات متحده متقدند که سیاست های ایالتی مانع از اقدامات توسعه صورت گرفته توسط آن ها می گردد.

میزان قابل توجهی از شهرداران ایالات متحده (66 درصد) از پاسخگو نبودن زیر ساخت های شهر در آینده نزدیک نگران هستند. از دیگر کلیدواژه های موجود در نگرانی های این افراد می توان به مشکلات مسکن، ترافیک و جرم اشاره کرد. مهم ترین بخش که در این گزارش جلب توجه می کند؛ نبود دغدغه شفاف سازی مالی در لیست مشکلات می باشد.

در انتها از همه شهرداران ایالات متحده پرسیده شده است که بزرگترین مشکل شهرهای ایالات متحده در طول 10 سال آینده را چه میدانند. 20 درصد آنها پاسخ داده اند که : به بن بست خوردن سیاست های توسعه شهری می تواند موضوع نگران کننده ای در ده سال آینده باشد.

 

این مطلب برای جامعه مجازی شهرسازی تهیه شده است.

لطفا هنگام کپی کردن منبع نوشته را ذکر فرمایید.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *