ارزش درخت ها در کاهش هزینه ها در کلان شهرها

محققان تخمین زده اند که سود حاصل از درختان چیزی در حدود 967000 دلار در هر کیلومتر مربع می رسد. تعداد شهرهای بزرگ در حال افزایش می باشد و در حال حاضر 47 منطقه شهری در سراسر جهان وجود دارد که جمعیت آن ها بیش از 10 میلیون نفر می باشد. بیش از نیمی از جمعیت جهان در حال حاضر در مناطق شهری زندگی می کنند که این مناطق چیزی حدود 3 درصد از مساحت کره زمین می باشد. اثرات زیست محیطی این رشد بسیار زیاد می باشد و خیلی بیشتر از آن است که بتواند زندگی شهری را بهتر کند. هنگامی که در رابطه با مناطق شهری صحبت میکنیم درختان نقش کلیدی در اکوسیستم شهری اجرا می کنند که مزایای بسیاری برای شهر نشینی دارند. تیم های تحقیقاتی در پی کشف این موضوع هستند که چه تعداد درخت برای شهر نشینی مخصوصا در کلان شهر ها کافی می باشند؟

درختان اب و هوا را تعدیل می کنند. از شدت سیلاب ها و طوفان می کاهند. تغییرات اقلیمی را کاهش میدهند و استفاده ساختمان ها از انرژی را بهبود می بخشند و از جمله بسیاری موارد دیگر را تغییر می دهند.

تحقیقات نشان می دهد که کاشت هر درخت به طور متوسط 25.2 دلار در سال بازده خواهد داشت.

اندازه گیری و سنجش درختان

یک تیم تحقیقاتی به رهبری دکتر دیوید نواک از خدمات جنگل و اسکات مکو از موسسه دیوی نرم افزار توسعه درخت و ابزار مزرعه ای تیری و ابزاری شبیه به این را برای ارتباط بین اکوسیستم و درختان طراحی کرده اند. این خدمات می تواند شامل هوا و اب و کنترل سیل و گرده افشانی و تفریح و نوسانات باشد. در حال حاضر ما خدمات زیادی شبیه به این را  طراحی نمی کنیم. بنابرین ما ارزش زیادی به درختان در شهر خود نمی دهیم و ان را کم اهمیت تلقی می کنیم. نرم افزار ما می تواند شبیه سازی کند که درخت با چه ارتفاع و تنه و حتی سطح برگ، چه خدماتی را می تواند ارائه دهد. این می تواند براورد کند که چگونه درختان سیلاب را کاهش می دهند و تا چه میزان بر روی اب و هوا و مصرف انرژی ساختمان ها و میزان الودگی در جامعه تاثیر می گذارد. همچنین اجازه می دهد تا کاربران در مناطق خود صاحب درختان باشند. نظر سنجی های منظم هوایی ما در مورد 35 کلان شهر نشان می دهد که 20 درصد از کلان شهرها توسط سایه بان درختان و جنگل پوشیده شده اند اما در مناطق مختلف این متفاوت می باشد. درختان تنها 1 درصد از لیما و پرو و 36 درصد از شهر نیویورک را پوشش می دهند. ما می خواهیم تعیین کنیم که درختان چه مقدار به رفاه به رفاه بشر در مناطقی که تجمع دارند و شهرهایی که شاید از طبیعت دور هستند تاثیر می گذارد. علاوه بر این ما می خواهیم محاسبه کنیم که در کلان شهرها چه تعداد درخت کافیست تا کیفیت زندگی انان را بهبود بخشد.

چگونه تراکم درختان بر یک شهر تاثیر می گذارد؟

ما این جزئیات را در 10 کلان شهر در سراسر جهان از جمله پکن، قاهره، مکزیکوسیتی، لس انجلس و لندن بررسی کردیم این کلان شهر های معروف در پنج قاره پراکنده شده اند و زیستگاه های طبیعی مختلفی دارند. قاهره کوچکترین می باشد که  1173 کیلومتر مربع بود در حالی که توکیو 18720 نفر جمعیت دارد. برای اکثر شهر ها ما از تصاویر هوایی و گوگل مپ استفاده کردیم، به طور کلی 500 امتیاز لحاظ کردیم و ان ها را به درخت سایه بان و چمن و درختچه و غیره اختصاص دادیم. ما محاسبه کردیم که پوشش درخت در صرفه جویی در هزینه ها قابل توجه است. در هر کیلومتر مربع چیزی حدود 0.93 میلیون دلار در هزینه های مراقبت از الودگی هوا و 20000 دلار برای اب و 478000 دلار برای انرژی گرمایی و صرفه جویی در خنک سازی صرفه جویی می شود. علاوه بر این میانگین جذب دی اکسید کربن توسط درختان جذب می شود و هزینه ها تا حدود 7.9 میلیون دلار میرسد. این مبلغ یعنی 17000 دلار در هر کیلومتر مربع.کل هزینه صرفه جویی شده برای کربن دی اکسید به ارزش 242 میلیون دلار می رسد که با معیار هزینه  اجتماعی کربن نام برده می شود. مجموعه خدمات ارایه شده درختان در کلان شهر ها چیزی به حدود 505 میلیون دلار سالانه می رسد. این مقدار به طور متوسط در هر کیلومتر به مبلغ 967000 دلار پوشش درخت را فراهم می نماید.

درختان در شهر شما

یک شهر جنگلی می تواند کیفیت زندگی خوبی را به شما ارائه دهد. تمام شهرهای مورد مطالعه ما توانایی اضافه کردن درختان بیشتر را به شهر خود داشتند، در حدود 18 درصد از کل منطقه میتواند درخت کاری انجام شود. نقاط پتانسیل ما شامل پیاده روها و پارکینگ ها و مناطق خالی می باشد. درختان می توانند در تپه هایی که انسان ها اشغال نکرده اند گسترش یابند. به صورتی که برای عبور عابران پیاده و محل پارکینگ جایی داشته باشد. اول باید ببینید ایا می خواهید جنگل ها را حفظ کنید و یا درختان بیشتری بکارید. همه شما می توانید اقدام کنید و این کا را انجام دهید برنامه ریزان شهری و منطقه ای می توانند به شما در این مورد کمک کنند و شما می توانید دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید و شهری جنگلی بسازید و بخش مهمی از این عملکرد باشید و می توانید همچنین حامی کسانی باشید که این را می خواهند. افرادی که نمی توانند درخت داشته باشند می توانند گلدان و یا درختچه های کوچکی داشته باشند ما با استفاده از برنامه ای منظم می توانیم مناسب ترین گزینه را انتخاب کرده و نوع درخت خود را انتخاب کنیم و یا یک باغدار و یا جنگل بان می توانند به ما کمک کنند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *