واقعا درآمد یک طراح شهر چقدر است؟

به نظر شما یک شهرساز چقدر درآمد دارد؟ در آمد یک طراح شهر چقدر است؟  به عنوان یک تحصیل کرده طراحی شهری که ۴ سال درگیر کار حرفه ای در سمت های مختلف بوده ام در این نوشته قصد دارم درآمد یک مهندس شهرساز و طراح شهر را در مقیاس جهانی مورد بررسی قرار دهیم.

طبق بررسی گلسدور (glassdoor) متوسط درآمد سالیانه یک طراح شهر در سطح بین المللی به صورت متوسط ۶۲۵۸۸ دلار معادل ۳۲۲ میلیون تومان می باشد.  قابل ذکر است وبسایت گلسدور این دستمزد را، دستمزد میانگین ذکر کرده است. در این گزارش حداقل و حداکثر دستمزد سالیانه ثبت شده برای طراحان شهر را به ترتیب ۵۲ هزار دلار (معادل ۲۶۷ میلیون تومان) و ۷۸ هزار دلار (معادل ۴۰۲ میلیون تومان) می باشد.

قابل ذکر است در این گزارش دستمزد هر ساعت فعالیت یک طراح شهر را ۲۲تا ۲۸ دلار معادل (۱۱۳ تا ۱۴۴ هزار تومان) ثبت کرده است.

در این گزارش نوشته شده است که این اطلاعات در سطح کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی جمع آوری شده است.

 

در گزارش پی اسکیل (payscale) نیز با آمار مشابهی روبرو هستیم. در این گزارش میانگین دستمزد سالیانه یک طراح شهر را ۵۷۴۰۷ دلار معادل ۲۹۶ میلیون تومان ذکر شده است. این گزارش حداکثر و حداقل دستمزد ثبت شده برای طراحان شهر را به ترتیب ۷۹ هزار دلار (۴۰۷ میلیون تومان) و ۴۳ هزار دلار (معادل ۲۲۱ میلیون تومان) ذکر کرده است.

 

نتیجه گیری:

می توان از دو گزارش فوق چنین برداشت کرد که دستمزد سالیانه یک طراح شهر در جهان چیزی حدود ۵۷ هزار دلار تا ۶۲ هزار دلار می باشد. و بیشترین دستمزد ثبت شده ۷۹ هزار دلار و کمترین دستمزد ثبت شده ۴۲ هزار دلار می باشد.

قابل ذکر است این دستمزد ها در هر دو گزارش به عنوان حقوق پایه ذکر شده است.

 

شما هم نظر خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

معادلسازی ریالی درآمد ها بر اساس نرخ ارز در تاریخ ۱۴ فروردین و مبلغ ۵۱۵۰ می باشد.

    ۲ دیدگاه

  1. خیلییی عالی بود لطفا وضعیت شغل و حقوق طراحان شهر در ایران هم بررسی کنید…پیروز باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

error: به دلیل اینکه کلیه محتوای سایت توسط نویسندگان تهیه شده است، لطفا از کپی کردن مطالب سایت بدون ذکر منبع خودداری کنید.